Championship (Boys)

SHELL/FCB Championship Division Boys

Results & Standings (21 Oct. 2017)

South Zone (17/10/17)

Siparia West Secondary   0      Point Fortin East    1

Fyzabad Anglican    0        Moruga Secondary       10

Princes Town West    1      Pleasantville Secondary  3

Schools P W L D GF GA GD PTS
Moruga Secondary 10 8 1 1 43 11 +33 25
Pleasantville Secondary 10 7 2 1 39 11 +28 22
Point Fortin East Secondary 10 6 2 2 17 8 +9 20
Princes Town West Secondary 10 3 4 3 21 19 +2 12
Fyzabad Anglican Secondary 10 0 7 3 9 46 -37 3
Siparia West Secondary 10 0 8 2 7 44 -37 2

 

East Zone (17/10/17)

Holy Cross College      5     El Dorado East   2

Valencia Secondary     2   Arima North Secondary 1

Schools P W L D GF GA GD PTS
Valencia Secondary 8 7 0 1 25 9 +16 22
Arima North Secondary 8 5 1 2 24 9 +15 17
Holy Cross College 8 4 3 1 21 16 +5 13
El Dorado East Secondary 8 2 6 0 10 27 -17 6
Five Rivers Secondary 8 0 8 0 6 25 -19 0

 

North Zone (17/10/17)

East Mucurapo             6          D/Martin Central          0

Tranquility Secondary  1   Malick Secondary 2

St. Francis College                    D/Martin North

Schools P W L D GF GA GD PTS
East Mucurapo Secondary 9 8 0 1 28 9 +19 25
Malick Secondary 9 5 0 4 21 12 +9 19
Tranquility Secondary 9 2 5 2 17 14 +3 8
Diego Martin North 7 2 4 1 9 18 -9 7
St. Francis College 8 1 3 4 11 18 -7 7
Diego Martin Central 8 1 7 0 7 22 -15 3

 

Central Zone (17/10/17)

Gasparillo Secondary    0    Chaguanas North     2           Cunupia Secondary                 Presentation College

Schools P W L D GF GA GD PTS
Chaguanas North Secondary 8 7 0 1 33 2 +31 22
Presentation College Chag 7 2 2 3 8 5 +3 9
Gasparillo Secondary 7 3 4 0 7 15 -8 9
Cunupia Secondary 7 2 4 1 4 16 -12 7
Couva East Secondary 8 1 4 3 7 19 -12 6
Tabaquite Secondary 1 0 1 0 0 1 -1 0

Tobago (17/10/17)

Team P W D L GF GA GD PTS.
Bishop’s High School 9 8 0 1 23 6 +17 24
Goodwood Secondary 9 7 1 1 29 4 +25 22
Roxborough Secondary School 8 4 0 4 11 13 -2 12
Pentecostal Light and Life 8 2 1 5 6 22 -16 7
Scarborough Secondary School 9 2 0 7 10 24 -14 6
Mason Hall Secondary School 9 1 2 6 4 14 -10 5

16 October 2017

South Zone (12/10/17)

Pleasantville Secondary   6        Siparia West Secondary   0

Moruga Secondary          1        Princes Town West 0

Point Fortin East              4        Fyzabad Anglican   0

Schools P W L D GF GA GD PTS
Pleasantville Secondary 8 6 0 2 35 4 +31 20
Moruga Secondary 9 5 2 2 29 16 +13 17
Point Fortin East Secondary 9 5 2 2 16 8 +8 17
Princes Town West Secondary 9 3 3 3 20 16 +4 12
Fyzabad Anglican Secondary 8 0 5 3 7 27 -20 3
Siparia West Secondary 9 0 7 2 7 43 -34 2

 

East Zone (12/10/17)

Arima North Secondary   6        Five Rivers Secondary     1

Valencia Secondary         5        Holy Cross College          1

Schools P W L D GF GA GD PTS
Valencia Secondary 7 6 0 1 23 8 +15 19
Arima North Secondary 7 5 0 2 23 7 +16 17
Holy Cross College 7 3 3 1 16 14 +2 10
El Dorado East Secondary 7 2 5 0 8 22 -14 6
Five Rivers Secondary 8 0 8 0 6 25 -19 0

 

North Zone (12/10/17)

Malick Secondary                     East Mucurapo                DNP

Tranquility Secondary                D/Martin North

D/Martin Central            4           St. Francis College        1

Schools P W L D GF GA GD PTS
East Mucurapo Secondary 8 7 0 1 22 9 +13 22
Malick Secondary 8 4 0 4 19 11 +8 16
Tranquility Secondary 8 2 4 2 16 12 +4 8
Diego Martin North 7 2 4 1 9 18 -9 7
St. Francis College 8 1 3 4 11 18 -7 7
Diego Martin Central 7 1 6 0 7 16 -9 3

 

Central Zone (12/10/17)

Gasparillo Secondary           0     Presentation College     1

Couva East Secondary         1     Cunupia Secondary      1

Schools P W L D GF GA GD PTS
Chaguanas North Secondary 7 6 0 1 31 2 +29 19
Presentation College Chag 7 2 2 3 8 5 +3 9
Gasparillo Secondary 6 3 3 0 7 13 -6 9
Cunupia Secondary 7 2 4 1 4 16 -12 7
Couva East Secondary 8 1 4 3 7 19 -12 6
Tabaquite Secondary 1 0 1 0 0 1 -1 0

 

Tobago Zone (14/10/17)

Scarborough Secondary School 2    (Roberto Johnson 2)

Roxborough Secondary School 3      (Shaquille Carrington 1, Terelle Collins 2)

 

Pentecostal Light and Life   0

Bishop’s High School 5 (Dominique Lyons 2, Cameron Groome 2, Adriel George 1)

 

Goodwood Secondary School 0      Mason Hall Secondary School 0

Team P W D L GF GA GD PTS.
Bishop’s High School 9 8 0 1 23 6 +17 24
Goodwood Secondary 9 7 1 1 29 4 +25 22
Roxborough Secondary School 8 4 0 4 11 13 -2 12
Pentecostal Light and Life 8 2 1 5 6 22 -16 7
Scarborough Secondary School 9 2 0 7 10 24 -14 6
Mason Hall Secondary School 9 1 2 6 4 14 -10 5

 

South Zone (10/10/17)

Pleasantville Secondary   7        Fyzabad Anglican         0

Siparia West Secondary   0        Princes Town West       4

Point Fortin East            2        Moruga Secondary       1

  

East Zone (10/10/17)

Arima North Secondary 3          El Dorado East             0

Five Rivers Secondary  1          Valencia Secondary      3

  

North Zone (10/10/17)

St. Francis College       1          Malick Secondary        1

East Mucurapo             2          Tranquility Secondary  1

D/Martin Central                      D/Martin North

  

Central Zone (10/10/17)

Presentation College   1          Couva East Secondary 1

Cunupia Secondary     0          Chaguanas North        4

  

Tobago Zone  (11/10/17)

Scarborough Secondary 2          vs         Bishop’s High School   5

Pentecostal L&L          2          vs         Mason Hall Secondary  1

Roxborough Secondary 1          vs         Goodwood Secondary   2

South Zone (3/10/17)

Point Fortin East             1        Princes Town West       0

Fyzabad Anglican           1        Siparia West Secondary 1

Moruga Secondary        2        Pleasantville Secondary  2

 

East Zone (3/10/17)

Valencia Secondary     3          El Dorado East            1

Five Rivers Secondary  1          Holy Cross College      2

 

North Zone (3/10/17)

D/Martin Central          0          Tranquility Secondary 3

East Mucurapo             7          St. Francis College       2

D/Martin North             1          Malick Secondary         1

 

Central Zone (3/10/17)

Presentation College   1          Chaguanas North        1

Tobago Boys Championship (3/10/17)

Scarborough Secondary 1          Pentecostal L&L          2

Mason Hall Secondary              Roxborough Secondary DNP

Bishop’s High School   2          Goodwood Secondary   0

 

South Zone (26/9/17)

Fyzabad Anglican           0          Point Fortin East         4

Siparia West Secondary   0       Pleasantville Secondary  9

Princes Town West          4          Moruga Secondary      4

 

East Zone (26/9/17)

Five Rivers Secondary       1          Arima North Secondary          3

Holy Cross College           2          Valencia Secondary     3

 

North Zone (26/9/17)

East Mucurapo                 1          Malick Secondary        1

St. Francis College             2          D/Martin Central        1

Tranquility Secondary         6          D/Martin North           0

Central Zone (22/9/17)

Couva East Secondary       0          Presentation College     0

Chaguanas North              6          Cunupia Secondary       1

Gasparillo Secondary        Tabaquite Secondary          Did not play

(26/10/17)

Presentation College      1          Gasparillo Secondary       0

Cunupia Secondary      2          Couva East Secondary     0

 

South Zone (19/9/2017)

Moruga Secondary        5      vs       Siparia West Secondary     1

Point Fortin East           1       vs       Pleasantville Secondary    1

Fyzabad Anglican          2       vs       Princes Town West           2

 

East Zone (19/9/2017)

Five Rivers Secondary      2      vs      El Dorado East     4

Arima North Secondary      2     vs    Holy Cross College   1

 

Central Zone (19/9/2017)

Couva East Secondary     1    vs      Chaguanas North       7

Cunupia Secondary     0   vs   Gasparillo Secondary       1

Presentation College     vs    Tabaquite Secondary    (Did not play)

 

North Zone (15/9/2017)

D/Martin Central      2   vs    Malick Secondary       3

D/Martin North        1   vs    East Mucurapo            2

St. Francis College     1   vs    Tranquility Secondary      1

 

South Zone (15/9/2017)

Pleasantville Sec.  3 (S. Baldeo 40, S. Andrews 41, J. Hodge 60) vs Moruga Secondary 0
Princes Town West       0    vs      Point Fortin East      0

Siparia West Secondary        1   vs   Fyzabad Anglican       1

 

East Zone (15/9/2017)

Holy Cross College  3 (Z. Liverpool 3, 81, T. Byron 83) vs  Five Rivers Secondary   0

El Dorado East   1 (C. Layne 86) vs  Valencia Sec. 4 (K. Kerron 11, K. Faria 62, 80, Remy Butler 77)

 

North Zone (15/9/2017)

Malick Secondary      3   vs     D/Martin North     1

Tranquility Secondary      1   vs    D/Martin Central       3

East Mucurapo    2   vs    St. Francis College     1

Central Zone (15/9/2017)

Chaguanas North       1  vs   Presentation College       0

Gasparillo Secondary    2  vs  Couva East Secondary   1

Tabaquite Secondary    0    vs    Cunupia Secondary    1